II Mistrzostwa Polski w Karach Mazurowych

II Mistrzostwa Polski w Karach Mazurowych to dwudniowe, ogólnopolskie wydarzenie promujące pokazy tańca narodowego Mazura w czteroparowej formie salonowej tzw. karach mazurowych, które odbędzie się w dniach 24 – 25 listopada 2012 r. w Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie, ul. Długa 44. 

Kara mazurowe to pokazy tego tańca w czteroparowych układach choreograficznych. W swojej odmianie dworskiej i salonowej stanowiły one od XVI wieku do 1939 roku jeden z podstawowych punktów programu każdego balu, tak w polskim jak i w paryskim czy petersburskim salonie.

Dzięki staraniom organizatora, którym jest Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, po raz pierwszy wydarzenie promujące polskie tańce narodowe będzie zorganizowane z wielkim rozmachem, z promocją w czołowych w mediach: telewizji i prasie. Wyrazem docenienia tych starań jest ufundowanie przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego pucharów dla zwycięzców i choreografów.

Wśród znanych artystów zaangażowanych w promowanie wydarzenia są m.in. Emilia Krakowska, Grzegorz Markowski, Krystyna Markowska, Grupa MoCarta,
Emilian Kamiński, Sława Przybylska, Ireneusz Dydliński, Justyna Sieńczyłło, Jan Krzyżanowski, Wojciech Machnicki.

Więcej informacji na stronie: www.karamazurowe.pl

Share

Dodaj komentarz